Automatyka i Robotyka -

Dla kogo automatyka i robotyka?

Dla wytrwałych, pilnych uczniów o różnorodnych i szerokich zainteresowaniach. Jeżeli pasjonują Cię zarówno zagadnienia związane z techniką, programowaniem, fizyką, posiadasz umysł ścisły i jesteś w stanie poświęcić wiele trudu na naukę, która opłaci się jednak solidnym wykształceniem z gwarancją zdobycia pracy w rozmaitych firmach o różnorodnych profilach (jak produkcja przemysłowa, energetyka, przemysł budowlany i maszynowy, a również biura projektowe i naukowo-badawcze), wybierz nasz kierunek. Aplikuj na Automatykę i Robotykę, jeśli wiążesz przyszłość z pracą z nowoczesnymi technologiami oraz matematyka, fizyka lub informatyka to przedmioty, które zdajesz na egzaminie maturalnym.

Specjalności 

Studia I stopnia
Zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu techniki cyfrowej i analogowej stosowanej w systemach regulacji, algorytmów regulacji automatycznej oraz systemów czasu rzeczywistego i robotyki. Nauczysz się programowania komputerów i sterowników PLC oraz łączenia ich z różnorodnymi urządzeniami pomiarowymi i wykonawczymi.

Automatyka Przemysłowa i Systemy Informatyczno-Pomiarowe
Diagnostyka i projektowanie systemów pomiarowych, zastosowanie systemów informatycznych w automatyce oraz układów elektrotechniki w systemach automatyki, obsługa i eksploatacja energoelektrycznych układów napędowych.

Sterowanie w Pojazdach
Projektowanie, obsługa i diagnostyka układów automatyki w pojazdach samochodowych, w tym sieci CAN, elektrycznych układów napędowych oraz innych rozwiązań dla branży Automotive.

Mechatronika i Robotyka
Diagnostyka, symulacje i obsługa systemów automatyki, projektowanie maszyn i urządzeń, w tym zrobotyzowanych stanowisk pracy, obsługa i eksploatacja obrabiarek CNC oraz programowanie robotów przemysłowych, wizualizacja systemów automatyki HMI i SCADA.

Zobacz webinar

Prowadzący webinar 

dr inż. Marcin Sidzina

dr inż. Marcin Sidzina

Wykładowca

inż. Mateusz Markiefka

inż. Mateusz Markiefka

Student

Zobacz inne nasze kierunki